top of page

Online Practice Ödevleri Nasıl Yapılır?

Oxford setleriniz ile birlikte gelen "Practice Kit" şifreleriniz kitabınızın internet versiyonu olmasının yanı sıra ekstra alıştırmalar içermektedir. Alıştırmalar yapıldıkça öğretmenlerimiz öğrencinin yanlışlarını ve zayıf olduğu noktaları görebilir. Sağlıklı sonuçlar alabilmek için bu şifreleri kimseyle paylaşmamanızı ve alıştırmaları öğretmeninizin uygun gördüğü zamanlarda yapmanızı rica ederiz.


1. Kaydolurken kullandığınız email adresi ve şifreniz ile www.oxfordlearn.com sitesine girin.


2. Kitaplarım sayfasından öğrencinizin kitabının adının yazdığı linke tıklıyorsunuz.


3. Karşınıza çıkan resme, Go to content yazısına, tıklıyoruz.


4. Kitabınızın içeriği aşağıdaki gibi görünmektedir. Kırmızı kutunun içindeki kısımda konu başlıkları bulunmakta. İnternet ödeviniz bu konu başıklarından birini ve bir rakamı içerecek şekilde olacaktır. Örneğin;

"Grammar 1" "Reading 5" "Listening 3"

Hangi başlığı yapmanız gerektiğini öğretmeniniz sınıfta söyleyecektir. Öğrencinin konuları önceden yapması durumunda görmediği konuları çözeceği için sistemde başarısız gözükmesini sağlar.


5. Örnek olarak öğretmeninizin "Grammar 1" diye ödev verdiğini düşünelim. Bunun için;

1. Bir önceki adımda görmüş olduğumuz listeden konu başlığını seçiyoruz. Bu örnekte biz "Grammar" başlığını seçmiş olduk.

2. "Grammar" başlığının altında açılan listeden ödevimizde olan rakamlı başlığı seçiyoruz. Verdiğimiz örneğe göre "Grammar 1" adlı başlığı seçtik.

3. "Grammar 1" başlığının altında örnekte de göründüğü gibi konu başlıkları çıkmaktadır. Öğrenciniz bu konu başlıklarının hepsinden sorumludur.


281 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page