top of page

Teams Giriş Kılavuzu

Online eğitimlerimizde üniversitelerin de tercih etmiş olduğu Microsoft Teams uygulamasını kullanmaktayız. İlk kez giriş yapacak öğrencilerimiz için minik bir giriş kılavuzu hazırladık.


İlk önce Microsoft Teams adresinden "Masaüstü için İndir" seçeneğinden Teams uygulamasını bilgisayarımıza indiriyoruz.


Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan Oturum Açma Adresin'ne öğretmeninizin vermiş olduğu mail adresini kullanarak giriş yapıyorsunuz.

Mail adresiniz oluşturulurken daha sonra değiştirmeniz için geçici bir şifre verilir. Öğretmeninizin vermiş olduğu bu parolayı kullanarak giriş yapıyoruz.

Parolanızı güncelleyin sayfasında kendinize yeni bir şifre oluşturuyoruz. Oluşturduğunuz bu yeni şifreyi kurumumuz göremez. Bu yüzden şifrenizi unutmamanız ve girişlerde problem yaşamamanız için kolay hatırlayacağınız bir şifre oluşturmanızı tavsiye ederiz.
İleri tuşuna basarak devam ediyoruz. ('Şimdilik atla' seçeceğini seçseniz bile 14 gün sonra aynı noktaya geri dönüp bu adımı yine de tamamlamak zorunda kalırsınız.)


Microsoft Authenticator adlı ücretsiz uygulamayı AppStore ya da Google Play'den indiriyoruz. Bu uygulamaya Teams'e girişlerimizde 'onay' vermek için ihtiyacımız var.Sınıfınızı Ekipler içerisinde görebilirsiniz. Derslere başlamadan önce uygulamaya ve ekibinize göz atmanızı tavsiye ederiz. Teams içerisinde yıl boyunca uygulayacağımız sistemler ve kullanacağımız başka yan aplikasyonlar olacak. Uygulama içeriği hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.
171 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page