top of page

Teams İçeriği

Microsoft Teams bulundurduğu notlandırma, görsellik, dosya, takvim, sohbet gibi birçok özelliği sayesinde hem çocuklar hem de yetişkinler için hem kullanımı kolay hem de eğlenceli. İşte öğrencilerimiz yıl içinde karşılaşacağı bazı durumlar.


EKİPLER


Ekipler sekmesindeki sınıfınızdan bütün gelişmeleri görebilirsiniz. Burası hem öğretmenlerin hem de sınıftaki öğrencilerin kullandığı interaktif bir sınıf ortamıdır. Sınıfınız hakkında yapılan bütün etkinlikler burada toplu olarak gözükür. Yapılan duyurulaır, takvime girilen ders saatlerini, verilen ödevleri ve derste kaydedilen videoları burada bulabilir, sınıf hakkındaki gelişmeleri rahatlıkla takip edebilirsiniz.TAKVİM


Takvimden ders gün ve saatlerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz.


ÖDEVLER

Hem ödevler sekmesinden hem Ekip sayfanızdan verilen ödevleri görebilirsiniz.


DOSYA PAYLAŞIMI

Microsoft Office ve PDF dosyalarını hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz paylaşıyor.ÇALIŞMA SAYFASI ÖRNEKLERİ

Küçük öğrencilerimizin bulunduğu bir sınıfla oynadığımız oyunlardan bir örnek. Öğrencilerimiz oyunu kendi ekranlarından öğretmenlerinin yönlendirmeleri ile sınıf arkadaşlarıyla beraber oynayarak sınıf ortamını yaşıyor, hatta daha çok eğleniyorlar!İspanyolca dersimizde kullandığımız çalışma sayfasından bir bölüm. Öğrencilerimiz hazırladığımız sayfalarda boşluk doldurma, video izleme, dinleme alıştırmaları, paragraf çalışması, resim üzerinde doldurma gibi daha birçok çalışma yöntemini kullanabiliyorlar.


Kaynak paylaşma imkanlarımızın çokluğu ve çeşitliliği sayesinde öğrencilerimiz ile aramızdaki tek sınır ekran olarak kalıyor. Her ne kadar adı 'online' ya da 'uzaktan' eğitim olsa da bizde mesafeler kalktı. Tekrar bir sınıftayız!


Microsoft Teams'in öğrenciler için hazırlamış olduğu 'Başlangıç Kılavuzu'nu indirip uygulamayı daha detaylı inceleyebilirsiniz.

EDU_QuickStartGuide_Students
.pdf
PDF dosyasını indir • 2.02MB
TeamsforEducation_QuickGuide
.pdf
PDF dosyasını indir • 2.34MB

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page