top of page

Yabancı Dil Eğitimlerimiz

Park Lingua, Cambridge CELTA eğitimli kurucu öğretmenleriyle yine CELTA kriterlerine uygun yabancı dil eğitimleri vermektedir. Aşağıda verdiğimiz yabancı diller hakkındaki kısa bilgileri okuyup bir fikir elde edebilir, blog yazımızdan İngilizce'den sonra hangi dilleri öğrenmenin daha avantajlı olacağına karar verebilir, hikayemiz sayfasından eğitim sistemimizi öğrenebilir ya da direk bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Image by A Perry

İngilizce


İngilizce, birçok ülkenin ana dili olmasının yanı sıra, başka ana dile sahip ülkelerde de ilk yabancı dil olarak öğretilmektedir. Ayrıca dünyada yaklaşık 6.000 dil olmasına rağmen dünya nüfusunun yarısı sadece 10 tanesini resmi dil olarak kullanmaktadır. İngilizce ise bu 10 dil arasında en baskın olanıdır. Bu sebeptendir ki kurumumuz en az iki yabancı dilin gerekliği olduğu günümüzde İngilizce eğitimini mutlaka her yaş grubuna önermektedir.

İspanyolca

İngilizceden sonra dünyada en çok konuşulan dil İspanyolcadır. Yalnızca ABD'nde 50 milyondan fazla insan İspanyolca konuşmaktadır. Bu sebepten İspanyolca öğrenmek yalnızca iş hayatınızda CV'nizi güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda da başta Latin Amerika olmak üzere size pek çok ülkede iş, eğitim ve göçmenlik fırsatı sunacaktır.

Image by Sam Williams
france-eiffel-tower_4x3.jpg

Fransızca

Fransızca, İngilizceden sonra 5 kıtada da konuşulan tek dildir. Bu beş kıtada 220 milyondan fazla insan Fransızca konuşmaktadır. Fransızcayı bildiğiniz diller arasında katarak Fransa'nın ileri gelen üniversitelerinde okuma şansını yakalayabilir, hatta Fransızca seviyenize bağlı olarak yüksek lisansa başvurabilir, Birleşmiş Milletler, UNESCO, NATO, Citroen, Dior, Lacoste gibi ana dili Fransızca olan kurum ve kuruluşlarda iş imkanına sahip olabilirsiniz.

İtalyanca

UNESCO'nun son verilerine göre dünya sanat hazinelerinin %60'ı İtalya'da bulunmaktadır. Bu sebepten İtalyanca özellikle sanat ile ilgilenen, sanat tarihi, modacılık, aşçılık vb bölümleri okumak isteyenlerin tercih ettiği dil olmaktadır. Ayrıca KPMG'nin araştırmasına göre Coca Cola ve Visa markalarından sonra karşımıza en çok çıkan üçüncü damga "Made in Italy" damgasıdır. Bugün Benetton, Barilla, Ferrari, Lavazza, Armani ve benzeri dünyaca ünlü pek çok marka özellikle İtalyanca bilen çalışanlar aramaktadır.

Image by Braden Collum
Image by Nikolay Vorobyev

Rusça

Size Rusça dediğimizde büyük ihtimalle aklınıza ilk olarak ne kadar zor bir dil olduğu gelmektedir. Fakat Rusça öğrenmek için pek çok sebep var. Öncellikle Rusça dünyada en çok kullanılan sekizinci dildir. Ayrıca uzun süredir var olan politik etkileri sebebiyle Özbekistan, Azerbaycan, Belarus, Kazakistan ve daha bir çok Doğu Avrupa ülkesinde ikinci dil olarak konuşulmaktadır. İster iş için ister turistik amaçlarla Rusça öğrenmesi düşünün, size ne yazık ki kötü bir haberimiz var. Rusya %5 gibi bir oranla dünyada en az İngilizce konuşulan ülkeler arasında yer almaktadır. Hatta Rusya'nın hiçbir şehrinde İngilizceye, ya da Latin alfabesiyle yazılmış bir şeye, rastlamak neredeyse imkansız. 

bottom of page