top of page

BİZ KİMİZ?

Park Lingua, 2009 yılında Pınar Feltham ve Greg Feltham tarafından kurulmuş ve anadili İngilizce olan bir aile şirketidir. Şirketin açılmasındaki en büyük motivasyon ülkemizde uygulanmakta olan yabancı dil eğitim formasyonunun başta İngiltere ve Finlandiya olmak üzere iyi eğitim sistemine sahip bir çok ülkede 1950’lerde terk edilmiş olduğunun fark edilmesidir. Bu yüzden misyonumuz her yaş ve kesitten öğrenciye, öğrenci psikolojisini gözeterek, stresten uzak bir ortamda tüm dünyada geçerliliği olan Cambridge CELTA formasyon kriterleriyle mükemmel derecede yabancı dil eğitimini interaktif bir ortamda dört beceriyi de kazandırarak vermektir.

Farkımız Nedir?

Kurumumuzun en büyük farkı Cambridge Üniversitesi tarafından eğitim alanında yetkin görülmüş olan kurucu öğretmenlerden oluşmasıdır. CELTA eğitimlerini almış kurucular derslere kendileri girmektedir. Böylece kurumlarındaki her bir öğrenciyle birebir ilgilenmekle kalmıyor, verilen eğitimin kalitesinin CELTA’ya uygunluğu da düzenli olarak kontrol ediliyor. Öğrenciler diledikleri takdirde aynı eğitimlerine yaz aylarında İngiltere’de de devam etmektedirler.

Teen-struggling-with-online-classes-during-COVID.jpg

Derslerimiz Nasıl İşleniyor?

Park Lingua’nın Cambridge CELTA eğitim ve kriterleri uluslararası kaliteye ulaşarak diğer kurumlardan ayrışmasını sağlar. Kurumun en büyük farklarından biri eğitimleri sırasında cross-translation yöntemiyle iki dili (İngilizce ve İspanyolca) aynı anda öğretmesidir. Bu eğitim süreci konuşma ağırlıklı olarak değil dört beceri aynı anda verilerek öğretilir. Çünkü sanılanın aksine konuşma ağırlıklı verilen dersler sadece hizmet sektöründe çalışan bazı elemanların kullandığı genel ve yüzeysel dille sınırlı kalmalarını sağlar. Kurum derslerimizde ise dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri aynı anda, İngilizce kullanılarak öğretilir. Bu da öğrencilerimizin yıl sonunda değil yıl boyunca öğrendiklerini konuşmalarını sağlar.

Dersler

Özenle oluşturduğumuz sınıflarımız ilgi alanları ve motor gelişimleri açısından uygun olabilmeleri için birbiriyle aynı yaş gruplarından oluşur. Ne eski ne de aramıza yeni katılacak olan öğrencilerimiz bu sınıflara ‘seviye tespit sınavı’ yöntemiyle yerleştirilmez. Bu seviye tespit sınavlarının yanıltıcı olmasının yanısıra misyonumuzda belirttiğimiz gibi öğrenci psikolojisi önceliğimizle öğretmenlerimiz öğrencinin dört becerisini birebir olarak bir sınıfın içerisinde değerlendirir. Böylece öğrenci, yaş grubunun içerisinde eğlenirken stresten uzak olarak bütün becerilerini ortaya serer. Özellikle küçük öğrencilerimize oluşturduğumuz sınıflarda Cambridge CELTA kriterleriyle verdiğimiz dört beceri ile öğrencilerimizi ileride girebilecekleri sınavlara hazırlarız. Böylece ileride çocuğunuzun sınava yönelik dersler almasına gerek kalmaz.

 Park Lingua olarak en büyük gururlarımızdan biri takip ettiği eğitim yöntemleri sayesinde açıldığı ilk günden beri ne çocuk ne de yetişkin hiçbir öğrencisinin seviye tekrarı yapmamasıdır. Öğretmenlerimiz dönem sonu ya da yıl sonu denilebilecek bir takım sınavların olmasını beklemeden öğrencinin eksiklerini ders içerisinde fark eder ve o anda müdahale eder.

cocuklarda-goz-problemleri-01-700x466.jpg

Referanslarımız

Açıldığı günden bu yana her yaş ve kesimden birçok öğrenci kurumumuzda almış oldukları yabancı dil eğitimi ile sadece dil öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda hayatlarını da şekillendirmişlerdir. 

 

Hala eğitim görmekte olan küçük öğrencilerimiz almış oldukları yabancı dil eğitimi sayesinde okuldaki yaşıtlarının çok ilerisinde olmalarının yanısıra aynı zamanda yurtdışındaki yaşıtlarının da ulaşabildikleri görsel ve yazılı kaynakları anlar durumdadırlar. 

 

Küçük yaşlarda derslerimize başlayan öğrencilerimiz üniversite çağlarında İngilizceyi anadil seviyesinde yazar ve konuşur hale geldi. Üniversitelerin dil bölümlerinin yanı sıra fizik, mühendislik, hukuk ya da psikoloji gibi başka dallarını tercih eden öğrencilerimiz hazırlık dönemlerini atlatmakla kalmayıp okurken yabancı dilleri sayesinde yurtdışı bağlantıları elde edip yaşıtlarından ayrılabildi.

 

Hayatlarına daha ileriki dönemlerde girmiş olduğumuz yetişkin öğrencilerimiz ise yabancı dil şartlarını karşılayarak kariyerlerinde ilerleme gösterdiler.

Referans
bottom of page