top of page

Yabancı Dil Sınavları

Kurumumuz öğrencilerini TOEFL, IELTS, YÖKDİL, YDS, Hazırlık Atlama ve TOLES gibi birçok sınava hazırlamaktadır. Çocuklarımızdan ve gençlerimizden oluşan sınıflarımızda öğrencilerimiz yaşlarına göre PET, KET ve IELTS gibi sınavları geçebilecekleri türden bir eğitim görürler. Özellikle bir sınav için hazırlanmak isteyen öğrencilerimize ise seviyelerine ve hedeflerine uygun bir programla beraber birebir olarak dersler verilir. Her öğrencinin sınav hedefi, eksikleri ve İngilizce seviyeleri farklı olduğu için sınava yönelik çalışmalarımız sınıf olarak verilmemektedir. Aşağıdan eğitimini verdiğimiz bazı sınav çeşitlerini okuyabilirsiniz.

Eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için 'Hikayemiz' sayfasını okuyabilir ya da direk bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cambridge2.png

Cambridge Sınavları

Cambridge İngilizcesi (Cambridge English/ESOL) Cambridge Üniversitesinin bir departmanıdır. Proficiency (CPE), Advanced (CAE), First (FCE), Preliminary (PET) ve Key (KET) sınavları binlerce işveren, üniversite ve devlet dairesi tarafından İngilizceyi kullanabilmeye dair bir kanıt olarak kabul edilmektedir.

Cambridge IELTS

IELTS, iletişim için İngilizce kullanılan yerlerde çalışılması ya da okuması gereken adayların dil bilgisini ölçmek için tasarlanmış bir sınavdır. Birleşik Krallık ve diğer ülkelerde okumak için IELTS sınavı gereklidir. Akademik IELTS ve Genel IELTS olmak üzere iki türü bulunmaktadır. Test 4 temel beceriyi ölçmeye yöneliktir; dinleme, konuşma, okuma ve yazma.

bc16a60b2373bc942326c95df266cddc5978b1dc.jpg
Image by Nguyen Dang Hoang Nhu

TOEFL

TOEFL, ABD'de üniversite okumak için gereken belgedir. İngilizcenin yabancı dil olarak ölçülmesini test eder. Amaç; ana dili İngilizce olmayan kişilerin Güney Amerika İngilizcesini kolej ve üniversite ortamlarında konuşulduğu, yazıldığı ve duyulduğu şekilde anlamasını ve kullanmasını ölçer. Sınavın üç şekli vardır;

• TOEFL iBT® Home Edition

• TOEFL iBT® Paper Edition

• Sınav merkezinde

TOEFL Junior

TOEFL Junior  11-17 yaşları arasındaki çocukların İngilizce seviyelerinin belirlenmesi amacıyla yapılır. TOEFL Junior puanları, kişisel düzeylerin öğrenilmesi amacıyla kullanılabildiği gibi, yurtdışı İngilizce programlarına başvurularda da kullanılabilmektedir.

unnamed-3.png
unnamed.jpg

YDS / YDT / YÖKDİL

Yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçilmeleri ve tercihlerine göre yerleştirmelerini belirleyen YGS ve LYS işlemleri ÖSYM tarafından yapılır.

TOLES Legal

TOLES; hukuk İngilizcesini ölçmeye yönelik bir sınavdır. Genelde avukatlar tarafından uluslararası ticari hukuk firmalarında, özel şirketlerde kurum içi yasal takımlarda çalışanlar ya da üst düzey çevirmenler tarafından tercih edilir. Beginner, Intermediate ve Advanced olmak üzere üç seviye bulunmaktadır.

digital-toles-logo.png
bottom of page