top of page
60e933395aef48f2a3e77d7962aa7ec4-1920.jpeg

Online Eğitim

Online eğitimin geleneksel olarak tanımladığımız eğitim sisteminden tek farkı bilgi ve becerilerin internet kullanarak bilgisayar, tablet ya da telefon gibi elektronik araçlar aracılığıyla kazanılmasıdır. 

 

Ancak gerek Zoom gibi öğrencinin interaktif ders işlemesine engel olan uygulama tercihleri gerekse de ülkemizde verilen formasyon eğitiminin özellikle online eğitimdeki yetersizliğinden ötürü bu derslere karşı bir önyargı mevcuttur. Bu sebepten ötürü de birçok insan online eğitimin keyfinden ve faydalarından mahrum kalmaktadır.

 

Peki online eğitim sizin için neden daha iyi bir seçenek olabilir?

Neden Online Eğitim?

Eğitim için
Teams Kılavuzu

Park Lingua’da yabancı dil eğitimlerimiz ve sınava yönelik çalışmalarımız çocuk, genç ve yetişkinler olmak üzere her yaş grubuyla birebir ve grup dersleri olarak ikiye ayrılır. Dersler özellikle üniversitelerin ve büyük şirketlerin kullanmakta olduğu Microsoft Teams uygulaması üzerinden yapılır. Bu eğitimi geleneksel eğitim sisteminden daha faydalı hale getiren birçok unsur vardır;

NEREDE OLDUĞUNUZUN ÖNEMİ YOKTUR

Online eğitimin en iyi yönlerinde biri mesafelerin dilediğiniz eğitimi almanızda bir engel oluşturmamasıdır. Farklı bir şehirde yaşıyor olmanız, iş seyahati, tatil planları ya da beklenmedik bir sebepten ötürü ikamet değiştirmeniz eğitiminizde hiçbir aksaklığa sebep olmaz.

 

 

​RAHAT DERS SAATLERİ

Geleneksel eğitim sisteminden online eğitime geçmiş olan öğrencilerimizden en çok duyduğumuz şeylerden biri hayatlarındaki iş ve okul yüklerinin yanında uzaktan eğitimlerinin daha kolay sürdürülebilir bir sistem olduğudur.

 

Çalışan öğrencilerimiz iş hayatlarındaki toplantı, geç çıkış saatleri gibi belirsizliklerin yanında ders saatlerini daha kolay adapte ederken, okul çağındaki öğrencilerimiz de okul sonrası ya da gittikleri diğer kurs koşuşturmalarından kaynaklı yorgunluklarını evdeki giderdikten sonra odalarında rahat bir ortamda kendilerini daha verimli hissediyor.

 

DERS TAKİBİ​

Öğrenciler ve veliler açısından online eğitimde ders takibi yapmak daha kolaydır. Kullanmakta olduğumuz Microsoft Teams uygulamasında öğrenci;

  • ders kaydı yapabilir

  • ödev ve projelerini sistem içinden takip edebilir 

  • takvimden ders saat ve ödev teslim tarihlerini görebilir

  • İnteraktif başka uygulamalarla ders işleyebilir

  • Kendi arkadaşlarıyla online sınıfında tartışmalar yapabilir ve

  • Sınıf arkadaşlarına ve öğretmenine uygulama sayesinde 7/24 ulaşabilir.

 

GERİ DÖNÜT HIZI

Online eğitimde öğrenci ödev ya da proje teslimi için bir sonraki ders saatini beklemek zorunda kalmaz. Ödevini teslim attığı andan itibaren dersin öğretmeni bildirim alır. Aynı şekilde kontrol edilen ödev öğrenciye düzeltilerek ve yorumlanarak geri yollanır ve öğrenci yine ders saatini beklemeden yanlışlarına göz atabilir. Bütün bu süre zarfında öğrenci aklına takılan soruları dilediği vakit öğretmenine ulaşarak cevaplandırabilir.

 

İLERLEME RAPORU​

Girilen her veri -derse katılım, ders süresi, ödevler, notlar- öğretmen tarafından takip edilir. Bu sayede öğretmen öğrencinin gelişimini hem kendi sınıfıyla hem bütün okulla karşılaştırabilir. Bu tarz takipler öğrencilerin birbirlerinin yanlışlarından ya da eksik noktalarından haberleri olmadan öğretmen tarafından sınıf içinde düzeltilmesini sağlar. Böylece öğrenciler birbirlerinden utanmadan bütün potansiyellerini sınıf içinde gösterebilirler 

Business Deal
Teams

Microsoft Teams - Eğitim

bottom of page